Generator Haseł Online

Darmowy generator haseł online

Wypełnij poniższy formularz, wskazując znaki, które ma zawierać twoje hasło i jego długość. Następnie kliknij Generuj hasło. Aby skorzystać z tej usługi, konieczne jest posiadanie aktywnego javascript w przeglądarce. Ponadto możesz także sprawdzić siłę wygenerowanego przez Ciebie hasła, aby wiedzieć, w oparciu o znaki, cyfry i symbole. Tutaj musisz wskazać, jakie znaki będą użyte w haśle. Wskazane jest użycie wszystkich dostępnych znaków w celu wygenerowania bezpiecznego i skomplikowanego hasła. Z drugiej strony, hasła z znakami specjalnymi mogą być trudne do zapamiętania, więc zalecamy wykluczyć te znaki, jeśli będziesz musiał zapamiętać hasło.


Wybierz długość hasła - Im dłuższe jest hasło, tym bezpieczniejsze. Minimalna zalecana długość hasła to 6 znaków. Hasło o długości 8 lub 10 znaków jest prawidłowe dla większości stron internetowych.
małe litery [ a b c ... x y z ]
duże litery [ A B C ... X Y Z ]
cyfry [ 0 1 2 ... 7 8 9 ]
myślnik, podkreślenie [ - _ ]
znaki specjalne [ ~ ! @ ... < > ? ]
bez znaków podobnych [ i o 0 O I 1 l ]


Generator losowych haseł

Dodatkowo, jeżeli nie czujesz się na siłach, by stworzyć  “mocne”  hasło, generator losowych haseł przyjdzie ci z pomocą. Po stworzeniu hasła zapisze je i przy ponownym odwiedzeniu danego miejsca automatycznie wypełni odpowiednie pola i zaloguje nas za pomocą jednego kliknięcia. Oczywiście generator haseł jest bardzo wyrafinowanym i potężnym narzędziem, który tworzy unikalne i wręcz niemożliwe do złamania hasła (hasła nigdy nie są rejestrowane ani zapisywane na tym serwerze).

Jak stworzyć bezpieczne i silne hasło?

Dobre hasło, co to tak naprawdę oznacza? 30 znaków, a w nim pełno znaków specjalnych? Nie od dziś wiadomo, że cyberprzestępcy używają metody bruteforce inaczej metoda słownikowa do łamania haseł internetowych, metoda ta polega na generowaniu ciągów znaków. Większość haseł może być podatna na tego typu metody, dlatego warto zwrócić uwagę czy w naszym haśle występują symbole, znaki specjalne czy cyfry, dodając je znacznie utrudniamy zadanie w przypadku gdy osoba będzie próbować złamać nasze hasło dostępowego np. do strony internetowej czy serwera www.

Hasło składające się z małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych można wygenerować w sposób losowy - z pewnością takie hasła sprawdzą się do Wi-Fi, MSP czy serwera. Problemem staje się jednak zapamiętanie długiego i skomplikowanego hasła. Wielu użytkowników  trzyma zapisane hasła w notesie czy na swoich telefonach - ta druga metoda nie jest zbyt bezpieczna. Telefonu z systemem Android często padają ofiarom wirusów, które mogą wykraść nasze poufne dane w tym zapisane hasła. Z drugiej strony, kto zapamięta kilka czy kilkanaście haseł typu „-Gjl:Vn(Gqr4”? Na szczęście, istnieją dobre metody, pozwalające na wybór haseł jednocześnie skomplikowanych i… łatwych do zapamiętania!