Internet do oglądania filmów w 4K – jaki wybrać?

Internet do oglądania filmów w 4K – jaki wybrać?Do oglądania ulubionych filmów w jakości 4K niezbędny jest dobry Internet. Łącze powinno cechować się szybkim wysyłaniem i odbieraniem danych, a także niskim pingiem. Wśród dostawców znajdują się firmy, które są w stanie zaoferować usługi o takiej charakterystyce. Jak wybrać jedną z nich?

Internet do oglądania filmów w 4K – na co zwrócić uwagę?

Warto, żeby dostawca Internetu mógł zapewnić jak najlepsze osiągi, jeżeli chodzi o wysyłanie i pobieranie danych, a także niski ping. Dlaczego to ważne? Jest to istotne przede wszystkim ze względu na to, że filmy w 4K wymagają wysokiej jakości łącza. Aby odtworzyć dowolny tytuł w najlepszej jakości, niezbędna jest odpowiednia przepustowość połączenia. Tylko w takim wypadku oglądaniu filmu nie będą towarzyszyły nieoczekiwane przerwy, zacinanie się czy gorsza jakość obrazu.

Dobry pakiet internetowy mogą zagwarantować takie firmy, jak INEA, UPC czy T-Mobile stacjonarny. W przypadku ich pakietów warto porównać najlepsze oferty. Dzięki temu będzie można mieć porównanie, jaki rodzaj łącza są w stanie zaoferować poszczególni dostawcy. Jak zatem te trzy firmy wypadły w testach?

Test prędkości – która firma oferuje najlepszy pakiet internetowy?

Oprócz porównania samych pakietów internetowych można również sprawdzić, który Internet jest najszybszy. W tym celu pomocne mogą się okazać rzetelne testy, które regularnie przeprowadza portal Speedtest.pl. Dysponuje on jedynym w Polsce certyfikowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej testerem PRO Speed Test, który pozwala dokładnie przeprowadzać badania.

Według pomiarów przeprowadzonych przez Speedtest.pl z ostatniego miesiąca, niezmiennie od kilku lat na pierwszej pozycji uplasowała się INEA. Dokładne wyniki, jakie uzyskali poszczególni dostawcy, prezentują się następująco:

  • INEA: prędkość pobierania 173,8 Mb/s, prędkość wysyłania 168,9 Mb/s, ping 10 ms.
  • UPC: prędkość pobierania 167,5 Mb/s, prędkość wysyłania 29,6 Mb/s, ping 18 ms.
  • T-Mobile stacjonarny: prędkość pobierania 159,1 Mb/s, prędkość wysyłania 52,4 Mb/s, ping 15 ms.

Czy najszybsze łącze oznacza najlepszy pakiet internetowy?

Warto także przyjrzeć się cenom, jakie obowiązują w przypadku poszczególnych pakietów. Najlepsza opcja od UPC kosztuje około 80 złotych. W jej skład wchodzi Internet światłowodowy do 750 Mb/s, klient otrzymuje także modem Connect Box i dostęp do telewizji UPC TV Go. W przypadku T-Mobile za ofertę trzeba zapłacić 105 złotych, a umowa trwa 24-miesiące. Jeżeli chodzi o INEA, nieprzypadkowo zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. Dostawca proponuje swoim klientom Internet światłowodowy, który jest dostarczany poprzez łącze symetryczne. Oznacza to, że użytkownik może skorzystać z takiej samej prędkości wysyłania i pobierania danych. Pakiet Internetu światłowodowego od INEA wyróżnia się także niskim pingiem – maksymalnie 10 ms. Natomiast cena pakietu ustalana jest indywidualnie z klientem, w zależności od potrzeb. 

Materiał zewnętrzny

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz