Najlepsze fotele gamingowe 2020 – subiektywne zestawienie

Najlepsze fotele gamingowe 2020 – subiektywne zestawienieFotel gamingowy to gadżet, który docenią nie tylko zapaleni gamerzy, ale też wszystkie osoby spędzające przed komputerem przynajmniej kilka godzin dziennie. Wygoda, jaka wiąże się z korzystaniem z niego, jest nieporównywalnie większa, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych krzeseł biurkowych. Jaki fotel dla gracza wybrać, aby służył Ci przez przynajmniej kilka najbliższych lat? Które fotele gamingowe warto wziąć pod uwagę, porównując poszczególne modele? Przekonaj się już teraz, zaglądając do przygotowanego przez nas poradnika.

Dobry fotel gamingowy, czyli jaki?

Tym, czym powinny wyróżniać się funkcjonalne fotele dla graczy, jest przede wszystkim ich wyprofilowanie. Dobrze, jeśli producent wyposażył dany model w regulowane podłokietniki, podpórkę na szyję i odcinek lędźwiowy czy możliwość manewrowania oparciem.

Nie mniej istotny jest także rodzaj obicia – rozejrzyj się za modelem, który wyróżniać będzie się obiciem ze skóry lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Wybierając się do sklepu, sprawdź również, czy wysokość danego fotela będzie dopasowana do Twojej wagi oraz wzrostu – informacje na ten temat znajdziesz na opakowaniu lub w instrukcji obsługi.

Fotele gamingowe – wybrane modele


Fotel gamingowy E-Blue Mazer MGEBH04KB000

Zestawienie otwiera fotel E-Blue Mazer MGEBH04KB000. Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że to model bliski gamingowego ideału. O jego jakości świadczy nie tylko ergonomiczna obudowa (jej bazą jest elastyczna wyściółka z pianki oraz będąca kombinacją włókna szklanego i poliamidu PA66 pokrywa oparcia), ale też obecność wielu dodatkowych udogodnień. Jednym z nich są regulowane podłokietniki 4D, które można obracać pod kątem 360° oraz regulować w pionie. Samo oparcie można zaś regulować aż do kąta 112°, co pozwoli Ci zrelaksować się po szczególnie męczącej rozgrywce. Cena regularna tego fotela wynosi 1027 zł.

Fotel gamingowy E-blue Cobra MGEBH03KC000

Mniej kosztowną alternatywą dla Mazera MGEBH04KB000 będzie model Cobra MGEBH03KC000. Podobnie jak jego poprzednik, wyposażony został w obracane podłokietniki oraz regulator oparcia wysokości siedziska. Maksymalny ciężar jego udźwigu wynosi 120 kg, natomiast sama waga sięga 22 kg. Zapoznaj się z jego pozostałymi funkcjonalnościami, zaglądając na stronę: https://www.neonet.pl/konsole-i-gry/fotele-gamingowe.html i porównaj jego możliwości z innymi fotelami gamingowymi z tej półki cenowej.

Fotel gamingowy Genesis Nitro 330 SX33

Czy tani fotel gamingowy musi odznaczać się kiepskimi parametrami? Fotel gracza Genesis Nitro 330 SX33 udowadnia, że może być zupełnie inaczej! Producent zadbał bowiem o to, aby jego konstrukcja nie obciążała kręgosłupa nawet po wielogodzinnym siedzeniu w jednym miejscu. Zapewnia to wyprofilowany szkielet, pikowane potrójne obicie oraz wysokiej jakości pianka o grubości od 4,5 do 6 cm. Zaletą tego fotela jest również jego niewielka waga, co ułatwi jego transport oraz ewentualne przenoszenie. Model ten kupisz w jednym z czterech kolorów: czarnym, czerwonym, zielonym i niebieskim. 

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz