Najlepsze seriale z Netflixa dla młodzieży

Najlepsze seriale z Netflixa dla młodzieżyMłodzież to bardzo specyficzna, niesamowicie szczera, grupa odbiorców. Nie zainteresuje ich byle co. Dlatego twórcy prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na historie. Netflix, HBO, Apple TV+ czy każda inna platforma są zarzucane produkcjami dla nastolatków. Ale umówmy się – szkoda czasu, żeby sprawdzać wszystkie, szczególnie, kiedy nie ma szans, aby trafiły nam do gustu. Dlatego wybraliśmy kilka, naszym zdaniem, najlepszych seriali dla młodzieży. Zobaczcie, co znalazło się na naszej liście i dajcie znać, co jeszcze byście tutaj dodali.

Sex Education

Nie mogło tutaj zabraknąć „Sex Education”, który w naszym odczuciu jest serialem idealnym dla młodzieży (ale nie tylko!). Otis jest nastolatkiem, dzieckiem dwójki terapeutów seksualnych. Po rozwodzie rodziców mieszka z matką, która w ich domu przyjmuje swoich klientów. Otis, siłą rzeczy, słyszy wiele rozmów i okazuje się, że tyle wystarczy, aby stać się specjalistą. Dlatego, wraz z Maeve, zbuntowaną koleżanką ze szkoły, postanawiają pomagać innym z ich seksualnością. W przypadku Otisa jest to o tyle znamienne, że chłopak przez wszystkie zasłyszane historie z gabinetu matki, a także fakt, że ojciec odszedł, zdradzając jego matkę ze swoją pacjentką, ma problemy z własną seksualnością. Ale kto wie… Może wszystko się zmieni? 

Ania, nie Anna

Marilla i Matthew, który zamieszkują Zielone Wzgórze, są zgodni: chcą adoptować chłopca z sierocińca. Jednak w wyniku pomyłki zostaje do nich wysłana mała Ania – rudowłosa dziewczynka, z olśniewającym uśmiechem. Cuthbertowie postanawiają, że ją odeślą, ale ostatecznie zmieniają swoje zdanie i przygarniają dziewczynkę, kiedy tylko słyszą jej przejmującą historię. I tu zaczyna się szalone życie Ani. Jej cięty język, bezpośredniość i charakterek, który z niej wychodzi, sprawia, że często wpada w różnego rodzaju kłopoty. Ale to pozwala jej również m.in. na znalezienie swojej bratniej duszy. „Ania, nie Anna” to zupełnie nowa wersja bardzo znanej i lubianej historii o Ani z Zielonego Wzgórza. Na pewno taka wersja spodoba się nastolatkom. 

Trzynaście powodów 

Główną bohaterką jest Hannah Baker. Dziewczyna, z różnych powodów, decyduje się na samobójstwo. Zanim jednak to zrobiła – nagrała 13 kaset magnetofonowych z wiadomościami i w każdej z tych kaset nagrywa powody swoich decyzji. Na pudełko z owymi kasetami natrafia jej kolega z klasy – Clay. A w zasadzie to pudełko czeka na niego pod drzwiami jego domu. Dziewczyna była jego wielką sympatią, więc słuchanie tych kaset nie będzie dla niego łatwe. Chłopak chce, aby każdy bohater jej historii mógł dostać kasetę przeznaczoną dla niego, tworząc pewnego rodzaju łańcuch poczuwania się do odpowiedzialności. Jeśli ktoś przerwie łańcuch, otrzyma osobne pudełko od dodatkowo wtajemniczonego w tę sprawę kolegę Hannah. Serial polecamy oglądać z nastolatkami, a szczególnie odradzamy oglądanie osobom wrażliwym na takie tematy jak właśnie samobójstwo. Nie zmienia to faktu, że ten serial jest naprawdę dobry. 

Szkoła dla elity 

Serial „Szkoła dla elity” to opowieść o uczniach z jednego z najbardziej prestiżowych liceów w Hiszpanii – Las Encinas. Na co dzień to miejsce, gdzie uczęszczają dzieciaki z dobrych domów, które funkcjonują na totalnie innych zasadach niż inni licealiści w tym kraju. Sytuacja zmienia się po trzęsieniu ziemi. W jego wyniku trójka biednych uczniów trafia do tego prestiżowego liceum. Wydaje się, że taka mieszanka nie może się udać… I cóż, może coś w tym jest? Społecznością niebawem wstrząśnie jednak coś dużo gorszego, a mianowicie morderstwo. Kto za to odpowiada?

Wszystkie seriale dostępne są na platformie Netflix.

Jeśli chcecie znaleźć więcej poleceń seriali i filmów, a także interesuje was, co teraz warto oglądać – zajrzyjcie na stronę https://spokeo.pl, gdzie znajdziecie wszystko z kategorii kina i telewizji. 

Sprawdź także:


2 komentarze

PiotrDodano: 9:58 pm - wrz 9, 2023

Netflix nie nadąża za konkurencją. Teraz prym wiedzie MEGOGO

Dodaj komenatarz