Nie trać czasu na czekanie – wymień laptop na szybszy

Nie trać czasu na czekanie – wymień laptop na szybszyJesteś maniakiem komputerowym? Dużo czasu spędzasz przed swoim laptopem? A może używasz komputera tylko w celach biznesowych? Bez względu na to, jakie są Twoje przesłanki, na pewno chciałbyś mieć w zasięgu ręki szybki, sprawny i wydajny laptop. Zastanówmy się więc nad tym, jakie czynniki wpływają na szybkość komputera. Na które parametry najbardziej zwracać uwagę i jak przetestować nowy laptop?

Pamięć RAM

Jeżeli mamy na myśli nowoczesny, sprawny, szybki i wydajny laptop, to podczas wyboru nowego urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z takich czynników jest pamięć podręczna komputera. Oczywiście im będzie większa, tym lepiej dla nas. 

To od pamięci RAM będzie zależała szybkość otwierania się stron internetowych, ładowania gier i łatwość korzystania z kilku aplikacji jednocześnie. Zastanów się nad tym, ile razy byłeś w sytuacji, w której na pulpicie miałeś otwartych kilkanaście stron, a do tego w tle działały jeszcze jakieś programy i aplikacje? Jeżeli Twój komputer spowalniał, to istnieje duże ryzyko, że miał zbyt małą pamięć RAM.

Zwróć uwagę na serię Lenovo Yoga i zobacz, jak duże pamięci RAM mają poszczególne urządzenia sygnowane tym logo. Wspomniana seria może być przykładem na to, że wbudowana pamięć RAM o pojemności 8 lub 16 GB to już norma. Na chwilę obecną takie laptopy królują w naszych sklepach i naprawdę warto zwrócić na nie uwagę.

Wydajny procesor

Mówiąc o szybkim laptopie, nie możemy zapominać o jednym z najważniejszych parametrów, jakim jest procesor. Seria Lenovo Yoga powstała ze współpracy marek Intel i Lenovo. Producenci wzięli pod uwagę wymagania użytkowników i w laptopach tej marki zainstalowali czterordzeniowe procesory Intel Core 11-stej generacji. Procesor charakteryzuje się taktowaniem o częstotliwości od 2.8 do 4.7 GHz. Moc jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, a co za tym idzie, serią Lenovo Yoga mogą zainteresować się nie tylko biznesmeni, ale także zaawansowani gracze. 

System operacyjny

Skoro wiemy już, że na szybkość laptopa wpływa głównie jakość procesora oraz wielkość pamięci RAM, to warto jeszcze wspomnieć, że szybki komputer to taki, który ma nowoczesny system operacyjny. W omawianej przez nas serii Lenovo Yoga mamy do czynienia z system Windows 11 Home. Jest to bardzo dobra wersja, którą docenia wiele osób na całym świecie. System szybko się uruchamia, daje mnóstwo możliwości i ma sporo nowych funkcji.

Dlaczego warto wymienić laptop na szybszy model?

Poznaliśmy już najważniejsze parametry, które wpływają na szybkość laptopa. Teraz warto zastanowić się nad tym, dlaczego wymieniać komputer na szybszy model. Zalet takiej zamiany jest kilka.

Przede wszystkim, jeśli myślimy o szybkim komputerze, to do czynienia będziemy mieć z modelami o najnowszej generacji. Chyba każdy wielbiciel takiego sprzętu lubi mieć w zasięgu ręki jakieś nowinki technologiczne.

Poza tym, szybki komputer to szybsza i bardziej wydajna praca. Wyobraźmy sobie na przykład, że musimy zrobić jakiś ważny projekt, ale nasz laptop odmawia nam współpracy i ciągle się zawiesza. Korzystając z nowego urządzenia o dobrych parametrach, nie będziemy mieć takich problemów, a co za tym idzie, przyspieszymy naszą pracę.

Na koniec warto także dodać, że szybki komputer ułatwia oglądania filmów i granie w gry, a nowe model dostępne na rynku poza dobrymi procesorami mają także wydajne karty dźwiękowe i graficzne oraz wiele dodatkowych elementów ułatwiających pracę na laptopie.

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz