Oto 5 głównych powodów, dlaczego warto chronić ekran iPhone’a 11 Pro szkłem hartowanym

Oto 5 głównych powodów, dlaczego warto chronić ekran iPhone’a 11 Pro szkłem hartowanymWymiana zbitego modułu wyświetlacza w takim urządzeniu, jak iPhone 11 Pro, to spory wydatek. Czasem wystarczy moment nieuwagi, by ekran został uszkodzony. Jak zabezpieczyć urządzenie? Czy dodatkowa warstwa ochronna w postaci szkła hartowanego może realnie zwiększyć wytrzymałość smartfona?

Folie i szkła hartowane chroniące iPhone’a 11 Pro — czym powinny się wyróżniać?

Przypadkowy upadek telefonu na ziemię lub bliski kontakt z ostrymi przedmiotami może spowodować, że ekran urządzenia zostanie uszkodzony, a praca z komórką będzie utrudniona lub wręcz niemożliwa. Przecież niemal cała nawigacja po systemie operacyjnym odbywa się właśnie z użyciem wyświetlacza.

Dotykowe panele można łatwo uszkodzić. Niestety, ale dotyczy to również produktów od Apple. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór akcesoriów pomagających zwiększyć trwałość urządzenia. Na pewno warto tu wskazać na folie ochronne i szkła hartowane.

Jakie szkło hartowane do iPhone’a 11 Pro?

Na pewno takie, które wykonała firma, działająca na rynku od wielu lat. Na dodatkowej warstwie zabezpieczającej ekran nie warto oszczędzać. Lepiej dopłacić do wysokiej jakości produktu, który w pełni zabezpieczy smartfona przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Jednym z takich rekomendowanych producentów jest 3mk.pl — firma oferująca m.in. szkło hartowane do iPhone’a 11 Pro.

Zalety szkła hartowanego do iPhone’a 11 Pro

Najważniejszym powodem, dla którego warto chronić ekran telefonu w ten sposób, jest wytrzymałość takich szkieł. Kupując akcesorium od renomowanego producenta, nabywamy produkt o twardości 9H w skali Mohsa, co oznacza, że takie szkło można zarysować tylko diamentem.

Jest więc ono odporne na zarysowania nawet ostrymi przedmiotami, jak np. klucze czy monety. Ciekawym rozwiązaniem, nad którym warto się zastanowić, jest też szkło na aparat w iPhone 11 Pro. Wyspa foto w tym urządzeniu jest dość duża, więc dodatkowa warstwa chroniąca ten moduł na pewno nie zaszkodzi.

 Folia do iPhone 11 Pro
 Folia do iPhone 11 Pro

Łatwy i szybki montaż szkła hartowanego

Nie do przecenienia jest też łatwość, precyzja i szybkość montażu szkła. Jest to możliwe m.in. dzięki naklejkom pozycjonującym, które pomagają precyzyjnie ustawić zakupione szkło hartowane na wyświetlaczu. Taki bezproblemowy montaż to także znikomy problem z gromadzącymi się pod warstwą ochronną bąbelkami powietrza. W szkłach nowej generacji to zjawisko już niemal nie występuje.

Innym plusem jest dodatkowa warstwa oleofobowa. Jest ona idealnie śliska, dzięki czemu nie tylko pozwala na łatwiejsze usuwanie śladów palców z powierzchni ekranu, ułatwiając utrzymanie szkła w czystości, ale daje także wrażenia dotykowe najbliższe użytkowaniu telefonu bez dodatkowego szkła. To rozwiązanie, które szczególnie docenią gracze — ślizg palca nie jest sztucznie hamowany przez szkło. Wręcz przeciwnie. Zarówno reakcja na dotyk, jak i ślizg opuszka jest wręcz idealny.

Szkło hartowane chroniące prywatność

Warto też wspomnieć o sposobie na zwiększenie prywatności dzięki zastosowaniu odpowiedniego szkła hartowanego. Wybierając takie szkło do iPhone’a 11 Pro, warto zastanowić się nad modelem HardGlass Max Privacy. Jest to szkło prywatyzujące, które oprócz ekranu zabezpiecza też wyświetlane na nim informacje. Jest to możliwe dzięki warstwie, która przyciemnia obraz od kąta 30°, chroniąc widoczne na ekranie treści przed wzrokiem gapiów, na przykład w komunikacji publicznej.

Materiał zewnętrzny

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz