Radar lotów na żywo – śledzenie samolotu po numerze lotu.

Radar lotów na żywo – śledzenie samolotu po numerze lotu.Od pewnego czasu internauci mają możliwość śledzenia lotów bliskich im osób. Narzędzie flighradar24 czyli radar lotów na żywo umożliwia za darmo sprawdzenie samolotu po numerze lotu. Przydaje się z pewnością dla osób,  które paniczne boją się lata i ich rodzin. W tym poradniki przedstawię jak łatwo i szybko namierzyć samolot na radarze lotów.

Jak działa radar lotów samolotów?

Każdy samolot pasażerski, wojskowy czy prywatny posiada wbudowany Sensor ADS-B. To on przez cały okres lotu wysyła sygnał w celu ustalenia aktualnej pozycji samolotu. Natomiast radar lotów przedstawia wszystkie zebrane sygnały na mapie np. Google Maps. Dzięki radarowi lotów na żywo, możemy namierzyć niemal każdy samolot. W ten sposób szybko ustalimy jego prędkość, aktualną wysokość na której się znajduje, a także miejsce odlotu i lądowania.

śledzenie lotu samolotuRadar lotów – Jak go skutecznie używać ?

Każde nowe narzędzie może przysporzyć wiele trudu podczas pierwszego używania. Radar lotów jest naprawdę bardzo łatwy w obsłudze. Jeżeli chcemy znaleźć samolot o konkretnym numerze lotu wystarczy wpisać jego numer w oknie po lewej stronie. Możemy również wyszukać wybrany samolot na mapie i kliknąć na żółtą ikonkę samolotu. W ten sposób otrzymamy wszystkie informacje o locie i dane o samolocie, numer lotu, aktualną trasę. Radar lotów umożliwia nam śledzenie danego lotu na żywo dopóki samolot nie wyląduje. Aby sprawdzić dokładną jego pozycję wystarczy powiększyć mapę aby przybliżyć teren.

Czy śledzenie lotów jest za darmo?

Odpowiedź brzmi TAK! Śledzenie samolotu na radarze lotów jest całkowicie darmowe. Nie wymaga również instalacji dodatkowego oprogramowania czy wtyczek na komputerze. Działa także na telefonie wystarczy wejść na stronę https://sledzenielotow.pl i odszukać interesujący nas lot. Od dzisiaj możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o każdy lot naszych bliskich. Wystarczy, że będziemy posiadać numer lotu samolotu i bez trudu odnajdziemy go na radarze lotów.

Śledzenie lotów samolotów przez internet

Dzięki aplikacjom takim jak Flightradar24 i Fly Radar śledzenie lotów samolotu nigdy nie było prostsze. Każdy ma taką możliwość, aby zrobić to za darmo i na żywo. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub są miłośnikami samolotów. Ogromnym plusem tej aplikacji jest fakt, że nie musimy posiadać specjalistycznego sprzętu. Jedyne co potrzebujemy to laptop, tablet czy smartfon ze stałym łączem internetowym. Nawet początkujący internauta poradzi się z obsługą radaru lotów na żywo.

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz