Speed Test Orange

Sprawdź prędkość swojego internetu w sieci Orange Polska

Każda osoba, która często wykorzystuje internet do pracy lub rozrywki np. oglądania filmów czy grania w gry oczekuję, aby jego łącza internetowe było stabilne i szybkie. Operatorzy tacy jak Orange czy Vectra reklamują i zachwalają swoje usługi, jednak wiele osób ma sporo zastrzeżeń co do prędkości internetu mobilnego czy światłowodowego Orange. Warto co jakiś czas sprawdzić za pomocą speed test rzeczywistą szybkość naszego łącza internetowego. Test internetu trwa kilka sekund, dzięki wynikom poznamy wartość w mb/s z jaką nasz internet pobiera i wysyła dane do sieci.Co to jest Sped Test Orange?

Narzędzie internetowe, jakim jest Speed Test Orange umożliwia użytkownikom i klientów sieci Orange na sprawdzenie prędkości internetu. Dostawca w umowie zapewnia, z jaką minimalną prędkością będzie działać nasz internet w czasie trwania umowy oraz jaką prędkość będziemy posiadać po wczerpaniu limitu w naszym pakiecie. SpeedTest Orange daje możliwość zweryfikowania danych przekazanych przez operatora z rzeczywistą szybkością internetu. W tym celu wykonanie testu łącza jest najłtwiejszym sposobem na poznanie realnej i prawdziwej prędkości internetu, który posiadamy w domu czy w pracy.


Stabilność łącza internetowego Orange

Kto z nas nie miał sytuacji, że pomimo dużego pakietu internetowego nasz internet działa gorzej niż internet radiowy? Z pewnością każdy, najgorszym przykładem może być internet mobilny, który nie ma w zapisach umowy żadnych wartości minimalnych, jakie gwarantuje operator. Wielokrotnie podczas pomiaru speed test wynik okazywał się znacznie poniżej normy, a prędkość pobierania poniżej 2 mb/s to już naprawdę słaby wynik. Orange w rankingach internetowych osiąga dobry wyniki, jednak nie warto wierzyć bezgranicznie w rankingi. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy internet sprawdzi się w naszej aktualnej lokalizacji jest wypróbowanie internetu od danego operatora, po podpisaniu umowy niestety wypowiedzenie jest niemal niemożliwe, nawet jeśli nasz internet nie spełnia określonych wymagań co do prędkości i zasięgu obiecanego przez operatora np. Orange.

Oferta sieci Orange: internet mobilny czy światłowód? Co wybrać?

Speed test orange Jeżeli zastanawiasz się nad przejściem do Orange do innego operatora np. UPC lub Vectra, zastanów się dobrze jakie masz wymagania względem internetu. Każdy internet ma inne przeznaczenie, jeżeli zależy ci na szybkim i stabilnym łączu z minmalną prędkością pobierania 100-150 mb/s to najlepszą opcją będzie internet światłowodowy. Operator zapewnia, że internet nie będzie działać poniżej ustalonej prędkości w umowie, jeśli dostawca nie wywiąże się z obietnicy masz możliwość rezygnacji lub wypowiedzenie umowy na internet. Internet mobilny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują - musisz mieć jednak na uwadze, że internet mobilny Orange w każdej lokalizacji może działać inaczej. W dużym mieście zasięg może okazać się dobry i prędkość będzie na zadowalającym poziomie, jednak w mniejszych miejscowościach internet mobilny może okazać się bezużyteczny. Wybór należy do Ciebie, pamiętaj, aby dobrze przemyśleć decyzję o wyborze internetu. .