Test szybkości łącza internetowego

Test szybkości łącza internetowego


Co to jest test szybkości łącza internetowego?

Test szybkości SpeedTestOnline jest idealnym narzędziem do przeprowadzania systematycznego pomiaru Twojego łącza internetowego. Tester pozwala sprawdzić najszybszą prędkość internetu, jaką możesz uzyskać podczas codziennego korzystania z sieci. Stabilne łącze internetowe to gwarancja szybkiego wysyłania danych takich jak przesyłanie wideo, muzyki, zdjęć czy granie w gry online bez dodatkowej utraty wydajności. Istotne jest aby test prędkości internetu przeprowadzać systematycznie oraz w różnych godzinach aby zniwelować obciążenia swojego łącza.Analiza wyników Speed Test Online:

Mb / s : jednostką pomiarową, stosowaną na całym świecie jest jeden megabit na sekundę. Do przesłania pliku o rozmiarze jednego megabajta, potrzebujesz osiem megabitów na sekundę. Dla przykładu obrazek lub zdjęcie w formacie png średniej jakości ma rozmiar około dwóch megabajtów, natomiast zdjęcia bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości mogą ważyć od czterech do dziesięciu megabajtów.

Prędkość pobierania : jest to średnia szybkość z jaką połączenie internetowe dostarcza dane do naszego komputera. Jest to maksymalna ilośc danych, które możemy pobrać z Internetu w ciągu jednej sekundy. Szybkość pobierana ( download speed ) mierzona jest w megabitach na sekundę.

Prędkość wysyłania : (upload speed ) sytuacja jest odwrotnością pobierania danych na nasz komputer czyli tym wskaźnikiem mierzymy maksymalną ilośc danych/informacji, które komputer może przesłać do sieci. Prędkość mierzona jest Mb / s.

Ping :  jest skrótem od Packet InterNet Groper, zwykle mierzony  jest w mikrosekundach. Głównym celem mierzenia wysokości ping jest sprawdzenie liczby zgubionych pakietów oraz opóźnień w transmisji danych z serwerem. Jaki powinien być idealny wynik Ping? Trudno wskazać konkretny wynik, lecz większość internautów trzyma się zasad, że bardzo dobrym wynikiem jest ping poniżej 50 ms, dla przeciętnego internetu wynik mniejszy niż 100 ms jest uważany za dobry, natomiast ping powyżej 150 ms oznacza, że mieć problemy z grami online czy streamingu video na żywo.

Jitter : w skrócie Jttr. Jitter to wielkość zmiany czasu oczekiwania / odpowiedzi w milisekundach. Stabilne połączenie internetowe wskazuje to samo opóźnienie, jeżeli z każdym pomiarem Jitter wskazuje inny wynik może to być oznaka problemów z połączeniem.

 

Dodaj komenatarz