Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnychŻyjąc w 21 wieku nauczyliśmy się korzystać z internetu w każdej chwili. Sprawdzamy przepisy kulinarne, korzystamy z portali społecznościowych, poszukujemy informacji na różne tematy. Przez to szukamy operatorów, którzy spełnią nasze oczekiwania. Wybieramy różne pakiety, w zależności od tego do czego potrzebujemy połączenia internetowego. Bywają jednak sytuacje, kiedy prędkość internetu nie satysfakcjonuje nas, dlatego szukamy pakietów internetowych u konkurencyjnych operatorów. Aby zmienić internet musimy wypowiedzieć umowę u obecnego dostawcy.

Jeżeli kończy Ci się umowa z operatorem lub chcesz zmienić dostawcę, szukasz prostego sposobu na rozwiązanie umowy np z Orange, UPC czy Netia. Wiele osób nie wie jak poprawnie napisać rezygnację z internetu, operatorzy również nie dają bezpośredniej instrukcji, aby nie stracić klienta. Wiadomo oczywiście, że większość firm takich jak Orange, Netia, UPC, Plus mają swój wzór na rezygnację z internetu. Każdy dokument, zawiera podobne dane więc nie ma problemu, aby napisać wypowiedzenie wraz z instrukcją, którą podajemy.

Jakie dane powinno zawierać wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych?

Ważne jest aby przestudiować umowę zawartą między nami a dostawcą. Często zawarte są tam konkretne informacje czego provider oczekuje w takim dokumencie. Każda rezygnacja z internetu wymaga wcześniejszego złożenia dokumentów. Kiedy chcemy wypowiedzieć umowę z Vectrą, rezygnację musimy przekazać operatorowi miesiąc wcześniej.Termin wypowiedzenia zaczyna się z pierwszym dniem kolejnego miesiąca rozliczeniowego. Wypowiedzenie musimy wysłać formalnie na adres pocztowy, który podaje dostawca. Jednak, niektórzy providenci np Vectra, Orange, Netia, Upc i inni.

Można też składać rezygnację w Punkcie Obsługi Klienta. Składając osobiście, otrzymujemy potwierdzenie wypowiedzenia od razu. Jeżeli jednak składamy w inny sposób wypowiedzenie, w taki, też sposób otrzymujemy potwierdzenie.

Co musi zawierać wypowiedzenie umowy o internet?

Datę, która będzie liczyć się jako dzień wypowiedzenia umowy, miejscowość.
Dane abonenta, czyli osoby, na którą podpisana jest umowa.
Imię i Nazwisko
Adres
Identyfikator lub nr abonenta, klienta
Dane adresowe dostawcy internetu, wraz z nazwą usługi, której dotyczy rezygnacja.

Wypowiedzenie powinno zawierać treść między kim została zawarta umowa. Ważne aby zawrzeć informacje zawarte w Regulaminie dostawcy. W każdej umowie znajdziemy zapis dotyczący okresu wypowiedzenia. Jeżeli skonstruujemy wypowiedzenie w taki sposób, chronimy się przed niepożądanymi skutkami przedwczesnego zerwania umowy, często karami pieniężnymi.

Jak napisać wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych?

Zaczynamy od daty i miejscowości w prawym, górnym rogu.
Następnie wypisujemy swoje dane niżej po prawej stronie, po lewej stronie wypisujemy dane firmy. Kolejnym krokiem jest nagłówek – WYPOWIEDZENIE UMOWY O ŚWIADCZENIE USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH. Następnie wpisujemy treść zaczynając od wypisania, jakie były świadczone usługi i między jakimi podmiotami.

Niniejszym wypowiadam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, która została zawarta w dniu ………………….. roku pomiędzy Państwa firmą, a moją osobą. Umowa dot. usługi dostępu do Internetu…………………………….. Umowę wypowiadam z zachowaniem umownego okresu wypowiedzenia.

 

więcej gotowych wzorów i formularzy znajdziesz na wzory-pisma.pl

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz