Geolokalizacja IP – Sprawdź adres swojego IP

Geolokalizacja adresu IP - sprawdzenie IP

Geolokalizacja IP umożliwia sprawdzenie IP komputera lub smartfona pracujące pod dowolnym systemem w czasie rzeczywistym. Lokalizator pozwala na najdokładniejsze namierzenie czyjegoś IP i ustalenie do kogo należy adres IP. Znajdź geolokalizację adresu IP, w tym szerokość, długość geograficzną, miasto, region i kraj a także podgląd lokalizacji na mapie.


Twój adres IP:

Kraj
Kod kraju
Miasto
Kod pocztowy
Szerokość geograficzna
Długość geograficzna

Lokalizacja IP na mapieCo to jest adres IP?

Geolokalizacja reprezentuje proces śledzenia lokalizacji użytkownika lub miejsca na mapie za pomocą informacji z adresu IP. Jest to kod przypisany do komputera, który łączy się z Internetem. Identyfikuje w sposób niepowtarzalny Twój komputer w Internecie. Dzięki temu, odróżniany jest od masy innych komputerów w sieci internetowej. Wyróżniamy adres IP statyczny, który nigdy nie zmienia się, oraz adres IP dynamiczny, zmieniający się z każdym restartem połączenia sieciowego. Geolokalizacja adresu IP przypisana jest poprzez providera internetowego, czyli firmę lub osobę, która dostarcza usługę internetu.

Namierzanie adresu IP komputera i telefonu

Namierzanie IP pomaga określić położenie komputera lub urządzenia sieciowego. Nie daje to jednak dokładnej informacji o fizycznym położeniu. Adres IP pomaga w tworzeniu baz danych, w których dzielimy użytkowników według kontynentu, kraju, województwa i według miasta. Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę e - Commerce lub świadczysz usługę online, możesz chcieć wiedzieć, skąd pochodzą Twoi klienci, aby wyświetlać różne języki lub wstępnie wypełnić kod kraju na formularzach. Obecnie wiele małych firm jest zainteresowanych znalezieniem danych o lokalizacji adresu IP, aby poprawić swoje działania marketingowe. Oprócz tego, geolokalizacja adresu IP może być wykorzystana do zwalczania hakerów i spamerów dzięki szybkiej identyfikacji źródła problemu.

Lokalizator IP

Narzędzie lokalizatora adresów IP może służyć do geolokalizacji adresów IP, a tym samym do ograniczenia oszustw. Dostawcy Internetu w większości mają z góry przypisaną geolokalizację adresu IP, więc lokalizator pokazuje miejsce położenia siedziby operatora. Lokalizacja IP komputera nie jest dokładna w 100 procentach. Dokładność usług IP geolokalizacji zależy od rodzaju używanej bazy danych. Ogólnie rzecz biorąc, dane IP-to-country mają dokładność 98-99%, a dokładność IP-to-region wynosi od 50 do 70%.