Dlaczego warto wybrać szybki hosting przy zakładaniu strony internetowej?

Dlaczego warto wybrać szybki hosting przy zakładaniu strony internetowej?Do zakładania strony internetowej trzeba podejść strategicznie, z odpowiednim planem. W dzisiejszym artykule chcemy skupić się na rzeczach, które mogą być pomijane przy zakładaniu strony WWW, jak hosting. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego warto wybrać szybki hosting, zapraszamy!

Dlaczego szybki hosting jest ważny?

Szybki hosting ma ogromne znaczenie dla wszystkich stron internetowych, wolno działający sklep internetowy, czy blog może skutecznie zniechęcić internautę do dalszego eksplorowania strony. Szybki hosting to w zasadzie czynnik, który może przeważyć nad konkurencją, warto mieć to na uwadze. Wiele badań wskazuje na to, że internauci, stronę WWW zamykają, jeśli nie załaduje się ona w ciągu 3 sekund! Warto dodać, że szybkość ładowania strony wpływa bezpośrednio na czynnik konwersji, to z kolei jest niezwykle ważne w e-commerce. 

Jak wybrać szybki hosting dla strony internetowej? 

Jeśli zależy nam na szybkiej stronie internetowej, warto wybrać usługodawcę, który oferuje 

hostingi na dyskach SSD. Warty uwagi jest szybki hosting SSD NVME od seohost.pl, który wykorzystuje najszybszy rodzaj dysków SSD na rynku. Hostingi od SeoHost wykorzystują także technologię LiteSpeed, HTTP/3 i Redis, dzięki czemu mogą działać szybko i płynnie. Dla tych, którzy nie wiedzą – LiteSpeed to serwer, który pozwala na szybsze ładowanie stron. Z kolei Redis to pamięć podręczna, silniki pamięci podręcznej (cache) przyspieszają odpowiadania strony na żądania, a działania są wykonywane z pamięci operacyjnej. HTTP/3 to rodzaj oprogramowania serwera, zainstalowany software ma duży wpływ na to, jak dany hosting działa. Poza tymi kwestiami zwróć uwagę także na:

  • pamięć RAM,
  • procesor CPU,
  • wersję PHP.

Jak założyć stronę internetową? 

Zanim przystąpimy do tworzenia strony internetowej, warto sobie to dokładnie rozplanować i zadać kilka kluczowych pytań, jak np. jaki jest cel tej strony. W zależności od tego, czy uruchamiamy stronę www po to, by założyć bloga lub e-commerce, to trzeba podjąć inną taktykę. Kiedy, już szczegółowo opracujemy cel działania twojej www, możemy przystąpić do wyboru hostingu i… domeny! Zastanówmy się, czy chcemy mieć domenę lokalną (.pl), czy może globalną (.eu). Tutaj warto zadać sobie pytanie, kto ma być naszym odbiorcom, jeśli chcemy stworzyć stronę internetową, która ma być otwarta na rynek zagraniczny, to zdecydowanie warto wybrać domenę .eu. Kiedy mamy już fundament strony WWW możemy przystąpić do projektu graficznego strony, możemy skorzystać z popularnych kreatorów stron WWW, dzięki czemu można ją stworzyć bez znajomości HTML.

Mamy ogromną nadzieję, że udało nam się przekonać was do tego, że szybki hosting jest niezwykle ważny dla dobrze prosperującej strony internetowej. Co wy o tym myślicie, czy zdawaliście sobie sprawę, że hosting może mieć aż tak duży wpływ na działanie strony WWW? Dajcie znać w komentarzu.

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz