Jaki powerbank wybrać?

Jaki powerbank wybrać?Materiał zewnętrzny

Możliwość naładowania telefonu bez względu na to, gdzie jesteśmy, może być niezwykle przydatna. Do tego konieczny jest jednak powerbank. Sprawdź, jaki sprzęt do ładowania smartfona będzie dla Ciebie optymalny.

Rynek power banków dynamicznie się rozwija. Dziś możemy bez trudu znaleźć akumulatory o dużej pojemności, dzięki którym nawet kilkukrotnie uzupełnimy ilość energii telefonu bądź tabletu. Wystarczy odpowiednio dobrać powerbank i właściwe złącza.

Przy pomocy jakiego power banka ładować urządzenia mobilne?

Większość użytkowników, którzy chcą kupić powerbank, skupia się wyłącznie na jednym parametrze, jakim jest pojemność powerbanku. Oczywiście power banki o większej pojemności zapewnią nawet kilkukrotne ładowanie urządzenia lub możliwość podłączenia jednocześnie dwóch telefonów albo smartfona i tabletu. Jednak interesując się przenośną ładowarką, warto wziąć pod uwagę więcej czynników. Wielokrotne ładowanie bez gniazdka elektrycznego jest oczywiście dobre, ale nie zawsze jest to nasz priorytet. Na co zatem zwrócić uwagę, jeśli kupujemy dla siebie powerbank?

Poza pojemnością ważna jest również prędkość ładowania. Power bank to urządzenie, którego zazwyczaj używamy w sytuacjach awaryjnych, np. nocowaniu pod namiotem czy w czasie awarii prądu. Nierzadko zależy nam na tym, żeby szybko uzupełnić poziom baterii. Dlatego funkcja quick charge albo nawet ultra charge będzie wówczas niezwykle przydatna, ponieważ w ten sposób wydatnie możemy skrócić czas ładowania. Szybkie ładowanie przyda się przede wszystkim w sytuacjach awaryjnych.

Wreszcie warto zwrócić uwagę na rozmiar. Powerbanki 20000 mAh są funkcjonalne, ale pojemność wpływa na rozmiar. Jeśli interesują Cię niewielkie rozmiary, które łatwo zmieścisz w kieszeni czy torebce, lepiej wybrać mały powerbank o mniejszej mocy, który jednak będzie miał kompaktowe rozmiary.

Drugim aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest ładowanie bezprzewodowe. Coraz więcej smartfonów może być ładowana indukcyjnie i nie trzeba z tego rezygnować jeśli decydujemy się na power bank. Jeśli akumulator zapewnia możliwość ładowania bezprzewodowego, masz do dyspozycji więcej wolnych portów USB.

Micro USB czy USB typu C – zadbaj o odpowiednie porty USB

Nawet najlepsze powerbanki mogą okazać się bezużyteczne, jeśli nie będą posiadały odpowiednich portów. Oczywiście liczba portów wyjściowych jest istotna, ale jeśli żaden z nich nie będzie portem USB-C, nie masz dostępu do urządzenia. Dlatego nie tylko pojemność, ale również odpowiedni port USB będzie kluczowy, jeśli chcesz naładować baterię i np. dwa smartfony jednocześnie. Idealne rozwiązanie to power bank, który posiada różnego typu złącza.

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz