Speed Test UPC / Vectra

Sprawdź prędkość internetu UPC oraz Vectra

W dzisiejszych czasach dobre łącze internetowe to podstawa. Wykorzystujemy sieć nie tylko do zabawy i nauki, ale coraz częściej pracujemy z wykorzystaniem internetu. Wybierając operatora sieci telekomunikacyjnych zwracamy uwagę, aby wszystkie parametry się zgadzały. Usługodawcy UPC oraz Vectra reklamują swoje usługi bardzo skrupulatnie, zachwalają prędkość internetu UPC czy Vectra. Warto jednak sprawdzić jaką prędkość tak naprawdę udostępnia firma. Wykorzystujemy do tego test prędkości łącza internetowego UPC oraz test prędkości Vectra.Speed Test UPC i Vectra

Klienci i użytkownicy sieci UPC oraz Vectra dzięki speedtest UPC oraz speedtest Vectra mogą sprawdzić prędkość internetu, jaki oferuje im operator. Podpisując umowę warto zwrócić uwagę na zawarte w niej informacje dotyczące minimalnej prędkości połączenia internetowego. Ważne jest też, ile trwać będzie podpisywana umowa oraz, czy po przekroczeniu limitu w pakiecie będziemy mieć jeszcze możliwość korzystania z połączenia. Wiadomo, że w takich przypadkach prędkość internetu UPC spada do minimum. Najlepszym sposobem na sprawdzenie danych z umowy z operatorem jest sprawdzenie prędkości internetu wykorzystując speedtest Vectra lub UPC.


Pomiar szybkości internetu UPC

Operator sieci telekomunikacyjnych UPC swoje usługi promuje jako "kosmiczną prędkość internetu", czy tak jest na prawdę? Czy internet zawsze idealnie działa, a jego prędkość nie spada? Oczywiście każdy pakiet dostosowany jest do potrzeb klienta. Przed wybraniem konkretnej usługi, musimy się zastanowić, w jakim celu będziemy używać połączenia. Internet UPC przewiduje 3 prędkości jako internet światłowodowy. Jest to Internet do 500 Mb/s, Internet do 300 Mb/s oraz Internet do 150 Mb/s. UPC informuje, że podane prędkości są maksymalne przy wykorzystaniu do 3 urządzeń jednocześnie. Oczywiście w umowie napisana jest prędkość "do". Nie oznacza to jednak, że zawsze będziemy mieć taką prędkość połączenia internetowego UPC. Korzystając z jednego routera UPC na kilku urządzeniach warto robić pomiar prędkości, aby za wcześnie nie wykorzystać całego pakietu. W takich przypadkach, jak to było wspomniane wcześniej, speed spada do minimum.

Szybkość łącza internetu Vectra

Operator sieci telekomunikacyjnych Vectra oferuje więcej możliwości połączenia internetowego niż UPC. Przed podpisaniem umowy warto porównać pakiety i oferty. Trzeba zastanowić się, czy potrzebujemy internetu do pracy, sprawdzić, który jest najlepszy dla użytkownika. Vectra oferuje prędkość internetu nawet do 600 Mb/s. Jest to najlepsza prędkość do szybkiego pobierania danych, oglądania filmów i video bez zacinania i długiego buforowania. Modem Vectra pozwala korzystać z kilku urządzeń jednocześnie. Prędkość łącza Vectra spada, jednak operator zapewnia, że to nie są duże spadki prędkości. Najmniejszą prędkością Internetu Vectra, którą możemy kupić jest Internet 30 Mb/s. Ta prędkość umożliwia korzystanie z internetu tylko sporadycznie. Jest możliwość podłączenia do trzech urządzeń, jednak prędkość wtedy będzie minimalna. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy sprawdźmy speed test internetu, który aktualnie mamy i zastanówmy się, czy taka prędkość jest dla nas dobra. Jakie mamy możliwości przy takiej prędkości łącza internetowego. .