Dobry router na kartę sim to podstawa szybkiego internetu mobilnego

Dobry router na kartę sim to podstawa szybkiego internetu mobilnegoInternet mobilny stanowi alternatywę dla Internetu dostarczanego przez światłowód lub inną sieć. Mobilna usługa jest wygodna zwłaszcza dla osób, które wynajmują mieszkania i nie chcą zawierać umów przypisanych do konkretnej lokalizacji. Internet mobilny przydaje się również w podróży, gdy chce się korzystać z sieci w nieograniczony sposób, bez względu na to, gdzie się przebywa. Do użytkowania Internetu mobilnego potrzebny jest jednak router. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni router mobilny.

Jaki router mobilny jest najlepszy?

Wybierając router do obsługi Internetu mobilnego, powinno się zwrócić uwagę na obsługiwane standardy sieciowe oraz zakresy częstotliwości. Ważnym parametrem jest przepustowość łącza oraz liczba dostępnych portów i anten. Podnosi to koszt zakupu routera, jednak znacząco poszerza możliwości urządzenia. 

Router powinien być wykonany przez renomowanego producenta. Urządzenia mało znanych marek często ulegają awariom i nie odpowiadają na wszystkie potrzeby swoich użytkowników.

Zapoznaj się z routerami najlepszych marek na sklepie Komputronik: https://www.komputronik.pl/category/2371/routery.html

Cechy dobrego routera do Internetu mobilnego

W przypadku routerów na kartę SIM na uwagę zasługują modele, które obsługują co najmniej standard 4G. Dzięki niej zapewniony jest szybki transfer danych, a jakość połączenia jest wysoka. Sieć jest mało podatna na zakłócenia i opóźnienia transmisji danych. Ponadto warto sprawdzić, czy router obsługuje dwa zakresy częstotliwości – 2,4 GHz i 5 GHz. W przypadku, gdy jeden z zakresów działa nieprawidłowo, użytkownik może przełączyć się na drugi z nich, uzyskując wyższą przepustowość łącza.

Najnowsze modele obsługują standard sieci 5G, więc mieszkając na terenie objętym zasięgiem 5G można zdecydować się na taki sprzęt. Będzie to zdecydowanie przyszłościowy wybór, który zapewni znacznie lepsze i wydajniejsze połączenie z internetem.

Wybierz szybki router 4G:  https://www.komputronik.pl/search-filter/2371/routery-4g-lte

Równie istotnym czynnikiem przy wyborze routera mobilnego jest liczba anten. Kilka wbudowanych odbiorników wzmacnia jakość sygnału, co przekłada się na szybsze połączenie z Internetem. Dla użytkowników ważne są też zabezpieczenia przed włamaniem do sieci Wi-Fi oraz rozmiary urządzenia – im jest mniejsze, tym łatwiej je przewozić w czasie podróży lub przeprowadzki. 

Jeśli routera używa się w miejscach, w których ograniczony jest dostęp do prądu, znaczenie ma wytrzymałość akumulatora wbudowanego w sprzęt. Bateria w routerze może pomieścić nawet 8000 mAh, co pozwala na nieprzerwaną pracę urządzenia przez dwie doby bez konieczności ładowania. 

Sprawdź mobilne routery z akumulatorem tutaj:  https://www.komputronik.pl/search-filter/2371/routery-z-akumulatorem-mobilne

Zalety routera mobilnego

Z pomocą routera mobilnego można dzielić sygnał sieciowy pomiędzy wiele urządzeń. Połączenie z Internetem może dzięki temu nawiązać nawet dziesięć różnych sprzętów – smartfonów, laptopów, komputerów oraz tabletów. Sygnał będzie przesyłany do nich w każdym miejscu, w którym używa się routera. Zabierając go na wakacje, dostęp do Internetu uzyska się na każdym urządzeniu mobilnym po wpisaniu hasła do sieci. Mobilny router na kartę SIM działa dzięki temu jak przenośny hotspot.

Router działa w sposób niewymagający skomplikowanej obsługi. Prawidłowe przesyłanie sygnału sieciowego wymaga jedynie wpisania hasła oraz dbałości o aktualizowanie ustawień urządzenia. Sprzęt pracuje prawidłowo bez względu na to, czy używa się go w domu, czy podczas wyjazdu na wakacje lub w delegację. Wystarczy go włączyć, a przeglądanie stron internetowych na urządzeniach podłączonych do sieci będzie możliwe. 

Atutem korzystania z routera przenośnego na kartę SIM jest wyższa stabilność i prędkość Internetu niż w przypadku udostępniania sieci ze smartfona. Przesył danych jest efektywniejszy, dzięki czemu Internet działa w sposób umożliwiający oglądanie filmów lub granie w gry online. 

Korzystanie z własnego routera mobilnego jest też bezpieczniejsze niż łączenie się z publiczną siecią Wi-Fi. Router zmniejsza ryzyko ataków hakerskich i kradzieży wrażliwych danych (np. loginu i hasła do rachunku bankowego). 

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz