Jak zmniejszyć ping w League of Legends?

Jak zmniejszyć ping w League of Legends?Wiele osób z internetem mobilnym lub radiowym boryka się z problemem wysokiego pingu podczas grania online. W tym poradniku postaramy się przedstawić podstawowe możliwości poprawy pingu w grach sieciowych oraz jak zmniejszyć ping w Lolu.

Jak sprawdzić wysokość ping?

Ping to nic innego jak opóźnienie między naszym łączem a serwem z którym chcemy się połączyć. W sieci istnieje wiele stron do sprawdzenia wysokości pingu za pomocą Ping Testu. Sprawdzisz w szybki sposób jakie twoje łącze posiada opóźnienie, wynik przedstawiony jest w ms (milisekundach).

Sprawdź wykorzystanie swojego internetu oraz ilość podłączonych urządzeń.

Wysokość pingu zależy od stabilności i jakości naszego internetu, po wykorzystaniu pakietu u dostawcy nasz prędkość znacznie zwolni, w przypadku pingu jego wysokość będzie znacznie wyższa niż normalnie. Duże znaczenie ma także ilość podłączonych urządzeń do naszego Wi-Fi, jeśli zauważysz znaczny skok pingu w grach, odłącz urządzenia, które działają w tle. Powinno to znacznie poprawić płynność rozgrywki.

Zamknij programy działające w tle

Na naszym komputerze lub smartfonie wiele aplikacji i programów działa cały czas w tle, łączą się w ten sposób z naszym internetem i wykorzystują nasze łącze. Wiele programów znacznie obciąża nasze połączenie internetowego np. Skype, Gadu-gadu czy Steam. Warto wyłączyć je podczas grania w League of Legends.

Sprawdź zasięg oraz prędkość internetu

Wykonaj pomiar prędkości internetu na jednej ze stron typu speed test. Tester internetu dostępny na speedtestonline.pl przedstawi ci wynik pobierania oraz wysyłania danych przez Twoje łącze internetowe. Jeżeli wynik wskaże poniżej 4mb/s może być to powodem zacinania oraz buforowania rozgrywki w Lolu. Sprawdź także zasięg internetu, jeśli wynik wskaże mniej niż 4 kreski zmień pozycje swojego routera lub podłącz go bezpośrednio na kablu do komputer lub laptopa.

Zrestartuj router – sprawdź wirusy na komputerze

W przypadku wielu problemów z wysokim pingiem wystarczy restart komputera oraz routera, aby wszystko wróciło do normy. Warto także przeskanować komputer jednym z antywirusów, które skutecznie wykrywają malware to one znacznie wpływają na słabą prędkość internetu oraz wysoki ping. Wiele programów szpiegujących łączy się w tle podczas korzystania z komputera co znacznie osłabia jakość naszego internetu.

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz