Jak odczytać hasło z kropek?

Jak odczytać hasło z kropek?Większość internautów rejestrujących nowe konto na portalu lub forum podczas pierwszego logowania w nowej witrynie, dla wygody i szybkiego logowania zapisuje hasło oraz nazwę użytkownika w przeglądarce. Nie ma co ukrywać, jest to naprawdę przydatna opcja, która ułatwia późniejsze logowanie się np. na Facebooku, przydatna jest, zwłaszcza jeśli posiadamy kilka lub kilkanaście kont. Rejestrując nowe konto możemy skorzystać z hasła wygenerowanego automatycznie przez przeglądarkę i automatycznie zapisać nasze dane do logowania w przeglądarce. Jeśli nie chcemy tworzyć swojego hasła lub korzystać z automatycznego hasła wygenerowanego przez przeglądarkę z pomocą może przyjść generator haseł online, który wygeneruje silne i bezpieczne hasło, jednak minusem skomplikowanego hasła jest to, że w większości przypadków trudu będzie nam je zapamiętać. To główny powód dla którego tak chętnie zapamiętujemy nasze hasła w przeglądarkach. Przy ponownej wizycie na stronie i próbie logowania dane takie jak nazwa użytkownika oraz hasło zostaną uzupełnione, a użytkownik zobaczy swój login i zakropkowane hasło.

W przypadku gdy z konta korzystamy na kilku urządzeniach, może konieczne być ponowne wpisane hasła. Z czasem oczywiście zapominamy naszą kombinację, którą wymyśliliśmy podczas rejestracji. Wszystkie zapisane hasła w przeglądarce bez trudu możemy odczytać, możemy przejść do Ustawień przeglądarki i z niej wybrać Hasła – tutaj przetrzymywane są wszystkie nasze dane do logowania na różnych stronach. W sieci znajdziemy także znacznie prostsze sposoby na odczytanie zakropkowanego hasła. Metoda ta skuteczna jest w przeglądarce Chrome, Mozilla Firefox, Opera oraz Internet Explorer. Zaszyfrowane hasło kropkami odczytamy na wszystkich witrynach.

Odczytaj zakropkowane hasło z przeglądarki internetowej

Zadanie jest bardzo proste i każdy powinien sobie z nim poradzić. Pierwszym krokiem jest przejście na stronę, gdzie mamy zapamiętane hasło np. portal Facebook lub poczta. W polu gdzie znajduje się zakropkowane hasło, klikamy prawym przyciskiem myszy, następnie wybieramy opcję Zbadaj element.

 

hasło zbadaj element

Po wybraniu opcji Zbadaj pojawi nam się na dole konsola, w której znajduje się źródło strony. W kodzie odszukaj element: type=”password”.

odczyt zakropkowanego hasła

Teraz pora na wyświetlenie zakropkowanego hasła. W tym celu klikamy dwa razy lewym przyciskiem myszy na słowo password lub klikamy raz prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję: Edit as HTML. Następnie edytujemy kod, zamiast password wpisujemy text, klikamy Enter. Na stronie zamiast kropek w miejscu na hasło, wyświetli się nasze aktualnie używane hasło do logowania.

hasło zamiast kropek

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz