Jak zmniejszyć ping w grach sieciowych? CS Go, Fortnite, LOL

Jak zmniejszyć ping w grach sieciowych? CS Go, Fortnite, LOLWielu graczy często narzeka na zbyt wysoki ping (opóźnienie czasowe) w grach internetowych, powodować to może między innymi klatkowanie obrazu czy lagowanie rozgrywki. Nie ma chyba nic bardziej frustrującego. Ping oznacza wartość przedstawioną w milisekundach potrzebną do wykonania akcji – przesunięcie postaci, poruszenie myszą, gdy wartość jest zbyt wysoka może to powodować brak płynności gry. Istnieje kilka sposobów na obniżenie pingu w grach online. Jakiś czas temu opisaliśmy jak wybrać odpowiednie łącze, które sprawdzić się w grach online – warto przeczytać – Jak łącze do streamowania i gier online?

Jak poprawić wydajność w trakcie rozgrywki w Fortnite i Lolu?

Warto przetestować kilka naszych propozycji:

  1. Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego (wi-fi – może powodować opóźnienia, utratę pakietów i problemy z łącznością) ze swoim routerem, ustaw go bliżej komputera, aby zwiększyć siłę i jakoś połączanie internetowego. Jeśli to nie poprawi jakości sygnału, spróbuj połączyć się za pomocą kabla sieciowego.
  2. Wyłącz FireWall – pomoże to znacznie zwiększyć przepustowość łącza internetowego.
  3.  Zmniejsz liczbę urządzeń, które aktualnie korzystają z Twojej sieci Wi-Fi. Jeśli masz podłączyć kilka urządzeń do routera może to znacznie obciążać Twoje łącze, warto odłączyć kilka z nich aby poprawić jakość sygnału.
  4.  Programy działające w tle często podłączone są do sieci i wykorzystują po cichu łącze internetowego może to mieć wpływ na większy ping. W tym celu należy przycisnąć jednocześnie klawisz Windows+R, pojawi nam się okno „uruchom” tam wpisujemy komendę „msconfig”, następnie przechodzimy do zakładki uruchom – tam odznaczamy programy, które mają zostać wyłączone.
  5. Wyłączenie aktualizacji systemu Windows 10 może pozytywnie wpłynąć na wysokość ping, ponieważ producenci systemu przeznaczyli az 15% przepustowości naszego łącza w celu aktualizacji. Aby szybko wyłączyć należy wejść Start > Panel Sterowania > System i Zabezpieczenia > Windows Update > Zmień Ustawienia, tam należy wybrać opcję Nigdy nie sprawdzaj czy są one dostępne.
  6. Jeśli powyższe wskazówki nie pomogą, ostatnim elementem jest zrestartowanie routera oraz modemu.

Sprawdź także:


Dodaj komenatarz